Zvíře jménem Podzim o sobě dává vědět i na jaře

Po zimě se znovu probouzí k životu soubor Zvíře jménem Podzim a dává o sobě vědět hned dvojicí videoklipů ke stejné skladbě, písni Dobrý večer 1.

Mnohohlavá hudební skupina Zvíře jménem Podzim se poprvé setkala v září 2016 ve studiu během natáčení eponymního alba. Hudebníci ze spřátelených kapel spojili síly a během roku dokončili desku podzimních písní, která vyšla v listopadu (tedy stylově na podzim) loňského roku u Indies Scope. Její příběh doplnila kniha vydaná u nakladatelství Paseka a Zvíře vyrazilo na krátkou a intenzivní listopadovou pouť republikou.

Po zimním spánku teď Zvíře rozlepuje oči. Nabízí hned dva videoklipy k písničce Dobrý večer 1. „Rádi bychom opatřili videoklipem všechny písničky z desky. Pomalu se nám z toho skládá takový zajímavý příběh, který koresponduje s knížkou a zároveň mocně přesahuje do zatím neznámých krajin. Ale jak říkáme, člověk míní, zvíře mění… na písničku Dobrý večer 1 prostě vznikly videoklipy dva,“  říká k tomu kapelník neobvyklé hudební formace Jakub König.

Kapela již plánuje koncerty na letní sezónu. V současné době je zatím potvrzeno následující:

1. 6. Habrovka – Praha

8. 6. Chebské Dvorky – Cheb

9. 6. Všudybud – Česká Lípa

22. 6. Mišmaš – Bojkovice

18. 7. Colours of Ostrava

27. 7. Gask – Kutná Hora

30. 7. Letní filmová škola Uherské Hradiště

4. 8. Folkové prázdniny – Náměšť nad Oslavou

A pokud by někdo neodbytně toužil po připomenutí jmenovité soupisky členů kapely, zde je: Jakub König, Marie Kieslowski, Marie Puttnerová, Aid Kid, Terezie Kovalová, Tomáš Neuwerth, Ondřej Mataj, Veru Linhartová, Tereza Štětinová, Tomáš Obermajer, Ondřej Zátka, Andrea Jarolímková, Linda Arbanová, Matěj Vejdělek, Tomáš Havlen, Tereza Kunderová a Markéta Monsportová.

YouTube Preview Image YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty