Zpěvačka Birdy poprvé v ČR na Colours of Ostrava

Mladá, přesto již slavná, britská zpěvačka Birdy nominovaná na Brit Awards nebo Grammy je první velkou hvězdou příštího ročníku našeho festivalu!

Britská zpěvačka a skladatelka Jasmine van den Bogaerde alias Birdy zažije u nás tuzemskou koncertní premiéru. Na to, že jí letos bylo pouhých dvacet let, toho stihla v hudbě skutečně hodně. V jejím projevu se snoubí neobvyklý talent podepřený éterickým hlasem.

Birdy byla nominována na ceny Brit Awards, Grammy, letos vydala již třetí album Beautiful Lies, které se dostalo do Top 10 ve 46 zemích celého světa, celkem prodala přes 10 miliónů desek, její videoklipy vidělo na youtube přes 500 miliónů diváků a na facebooku ji sleduje přes 2,5 miliónu fanoušků. Točí se okolo ní producentská a skladatelská esa od Adele, OneRepublic, Mumford & Sons nebo Florence and the Machine. O Birdy také dobře vědí fanoušci televizních seriálů The Vampire Diaries a Hunger Games.

Své první album vydala ve čtrnácti letech a zařadila na ni výrazně osobité covery Bon Ivera, The National, Fleet Foxes nebo Jamese Taylora. V šestnácti letech vystoupila na zahajovacím ceremoniálu londýnských paralympijských her a osmdesáti tisícový dav uhranula zpěvem skladby Bird Gerhl od Antony and the Johnsons. Třetí album Beatiful Lies ji do uměleckých výšin pomohli dotáhnout o generace starší hvězdní skladatelé a producenti. Plachá zpěvačka se na něm od klavírních balad vzedmula k vrstevnatým a silným hymnickým skladbám.

Vybrané fotoreporty