Živé studiové videoalbum prezentuje kapela Gingerhead

Jak a co vlastně hraje kapela Gingerhead a kdo je součástí její sestavy, jste se u nás už dočíst mohli. Kapelu jsme si relativně nedlouho po jejím vzniku už představili a připomenuli si i vydání jejího EP debutu.

Teď se Gingerhead hlásí znovu o slovo. Tentokrát s poměrně unikátní záležitostí. Pod názvem Live in Studio vydávají kolekci pěti skladeb jako videoEP. A aby toho nebylo málo, jako bonus přihazují i dvě interaktivní sférická 360° videa.

„Část tohoto materiálu jsme vypustili už před rokem jako bonus na našem debutovém CD. Ale až nyní vydáváme živé studiové session kompletní, a to ve formátu video alba. Natáčelo se v moc pěkném studiu 3bees, a to hned na několik kamer včetně 360° sférické kamery. Diváci tak mohou mít pocit, že jsou ve studiu opravdu s námi,“ vysvětluje pozadí vzniku nahrávky někdejší kytarista Tata bojs a uznávaný výtvarník Maťo Mišík.

Celé video EP Live in Studio je nyní zcela zdarma k vidění přímo na stránkách skupiny.

„Nahrávat naživo pro nás bylo docela velkou výzvou. Chtěli jsme zachytit co nejvěrněji tu energii, kterou společně zažíváme při živém hraní. Bylo to intenzivní a občas i dost napínavé, ale myslíme, že nám tento spontánní a trošku riskantní nápad nakonec vyšel. Rozhodně to byl pro nás velký zážitek,“ komentuje zpěvačka a autorka většiny textů Eliška Pekárek Flaková.

„EP by bez další pomoci nevzniklo. O kompletní kamerový záznam se postarali naši kamarádi Jakub Dušek a Pavel Brůček, kteří se u natáčení zapotili rozhodně víc než my. Ohledně zvuku jsme opět zvolili spolupráci se zkušeným producentem a hudebníkem Pavlem Bohatým (Nazareth, Joss Stone, Doug Wimbish z Living Colour, Gary Stringer a Jack Bessant z Reef a další), který se ujal mixu a masteringu,“ komentuje vydání nahrávky kytarista a skladatel Luboš Moravec.

Kromě avizované video podoby bude nahrávka k dispozici také v digitální podobě na všech podstatných místech jako jsou iTunes, Spotify, CDbaby, Supraphonline, Deezer atp.

Bonusem jsou tak, jak bylo výše zmíněno, dvě interaktivní videa natočená relativně novou sférickou 360° technologií. První z těchto videí, k písni Bless You, se objevilo už v rámci propagace EP debutu, druhé, k písni Little Kings je k vidění nově.

YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty