Zemřel Přemysl Černík, jeden ze základních kamenů festivalu Mighty Sounds a osobnost tuzemské nezávislé scény

V úterý 16. srpna 2016 nás v ranních hodinách navždy opustila výrazná osobnost české nezávislé scény a jeden ze zakládajících členů mezinárodně uznávaného hudebního festivalu Mighty Sounds. Tuto smutnou informaci dnes na svých webových stránkách, bohužel, oznámil tým táborského festivalu. Mnozí jej znali ze skupin Niceland, Ginny Andro Syndrome či The Drain, ve kterých působil na basovou kytaru. Přemyslu Černíkovi bylo pouhých 31 let.

„Přemek byl jedním ze čtyř sloupů, na kterých Mighty Sounds posledních 12 let stálo, byl tím, kdo jako zahraniční booker ročně odeslal tisíce emailů, aby se mu podařilo pro vás dovézt to nejlepší, a zkrátka byl jedním ze čtyř důvodů, proč tento festival kdy vznikl. Svou prací nastavil dramaturgii, kterou se stal tento festival naprosto unikátním a svým vytříbeným humorem a encyklopedickými znalostmi vás bavil několik let jako jeden z největších dopisovatelů Mighty Freezinu. Velmi těžko se budeme srovnávat s touto zásadní ztrátou,“ uvedl na webových stránkách tým festivalu Mighty Sounds.

Poslední rozloučení s milovaným kolegou a kamarádem proběhne v úterý 23. srpna ve 13 hodin ve velké obřadní síni krematoria v Praze – Strašnicích.

Upřímnou soustrast a mnoho sil nejbližší rodině!

Vybrané fotoreporty