Wild Beasts i Douglas Dare by si zasloužili početnější publikum

V pátek 21. října se v Lucerna Music Baru představila britská synth-popová partička Wild Beasts, která s sebou do Prahy přivezla také svůj nejnovější počin Boy King.  Nepříliš početné publikum před vystoupením hlavních hvězd večera roztančil Douglase Dare. Nutno podotknout, že co do pěveckých výkonů se obě kapely pohybují na stejně úrovni. Zpěv byl v obou případech tak kvalitní, že jste jen těžko poznali, jestli si pouštíte desku nebo jste na koncertě.

Vzhledem k 80’s party, která v LMB každý pátek probíhá, nastoupil Douglas Dare na stage už krátce po sedmé hodině. Možná i to byl důvod, proč se v tu dobu pohybovalo v prostorách klubu jen několik desítek lidí. Rozhodně to nemělo žádný vliv na výkon Douglase a jeho doprovodu. Bloňďák v zajímavém pruhovaném úboru jakoby vyskočil přímo z 90. let. Povedený set sestávající nejen z tracků z jeho nového alba Aforger pomalu, ale jistě rozhoupal všechny přítomné. Snad některý z promotérů zváží jeho samostatný koncert, protože Douglas by si rozhodně zasloužil více prostoru.

YouTube Preview Image

Na samotné Wild Beasts dorazilo ještě pár lidí a tak mohli hrát alespoň z poloviny zaplněnému klubu. Před příchodem samotné kapely upoutala pozornost tvář z coveru jejich posledního alba Boy King umístěná za stagí, která se postupně rozsvěcela a když zářila úplně, dostavila se s jásotem fanoušků i kapela. Obecně byla vizuální stránka koncertu velmi povedená a skvěle dokreslovala dění za mikrofony.

Specifický falzet Haydena Thorpa a osmdesátkový sound roztančily publikum hned během prvních tónů Big Cat. Většina tracků, které na koncertě zazněly, pocházelo právě z nejnovějšího alba. I přesto, že deska vyšla teprve v srpnu, bylo vidět, že jí má publikum vzorně naposlouchanou a s kapelou si zazpívalo jak He The Colossus, tak třeba i Tough Guy. Své místo si během večera našly i starší kousky jako We Still Got The Taste Dancin‘ On Our Tongues, A Simple Beautiful Truth nebo Wanderlust.

Když se s písní Ponytail chopil mikrofonu baskytarista Tom Fleming, naskočila z této změny příjemná husí kůže. I přesto, že Haydenovu zpěvu nebylo co vytknout, byl Tomův bass velmi zajímavým zpestřením. Za mikrofon se během večera postavil ještě jednou během 2BU. Koncert příjemně gradoval a když se kapela po ikonické Alpha Female odebrala do backstage, bylo jasné, že ji publikum jen tak odejít nenechá.

Tančilo se i při přídavcích. Jinak to ostatně u Get My Bang ani nejde. S Celestial Creatures přišlo zvolnění a sborově zabroukané All the King’s Men pak už bylo jen příjemnou tečkou za pátečním večerem.

YouTube Preview Image