Whitesnake u nás oslaví čtyřicet let ještě jednou, příští rok zahrají v Brně s Europe

Legendární rocková kapela Whitesnake oznamuje své koncertní turné, na kterém představí nejen skladby z posledního alba Flesh & Blood, ale i největší hity ze své více než čtyřicet let trvající kariéry. Brněnskému publiku se DRFG areně 19. května 2020 jako speciální hosté představí u nás velmi oblíbení Europe.

David Coverdale založil Whitesnake v roce 1978, dva roky po svém odchodu z Deep Purple. Tvorba Whitesnake přinesla koncem sedmdesátých let a v první polovině let osmdesátých jak těžký blues-rock, tak později výbušný hard rock. Kapela se zapsala do hudebních dějin hity Is This Love, Here I Go Again nebo Still Of The Night. Její poslední nahrávka byla vydána v roce 2019 pod názvem Flesh & Blood a skupina ji představila i na pražském koncertě letos v červnu.

„Jsme skutečně nadšeni a těšíme se na to, až v roce 2020 opět zahrajeme v České republice a společně ještě jednou oslavíme 40. výročí Whitesnake. A jsem moc vděčný, že už čtyřicet let cestuji po tomto neuvěřitelném světě – chceme svými koncerty oslavit ty nezapomenutelné okamžiky s miliony lidí… Všem, kteří se k nám na této úžasné cestě připojili, opravdu děkuji!! Miluji tyto sdílené okamžiky, stejně jako svojí práci. Ještě jednou díky za těch 40 let!“, uvedl David Coverdale.

Švédskou legendu Europe, která se v rámci koncertu Whitesnake představí jako speciální host, není potřeba dlouze představovat. Formace, které velí charismatický zpěvák Joey Tempest, dosáhla globálního úspěchu třetím albem The Final Countdown, které obsahovalo nejen titulní megahit, ale i veleúspěšné singly Rock The Night a baladu Carrie. Celkem prodala více než pětadvacet milionů nahrávek, přičemž posledním počinem je album Walk The Earth z roku 2017.

Vybrané fotoreporty