Wayne Hussey přiveze do Prahy hity The Mission v akustické verzi

Jediný česko-slovenský koncert britské legendy, hudebníka Waynea Husseyho v rámci turné Salad Daze proběhne 7. září 2019 v klubu Gauč ve Stromovce.  Wayne a jeho hudební formace ve speciální akustické verzi zahrají jak největší hity od The Mission, tak jeho aktuální  nové písně. Role předskokana se ujme Ashton Nyte, frontman skupiny The Awakening.

Hussey se proslavil jako hlavní zpěvák kapely The Mission a jako kytarista The Sisters of Mercy. Od roku 2002 měl Hussey pravidelně sólové show, kde hrál písně The Mission, nové písně a coververze. Poté, co roku 2009 podruhé ukončil The Mission, v říjnu téhož roku vydal své první sólové album s názvem Bare.

V květnu roku 2009 Hussey oznámil že on a Julianne Regan pracují na desce složené z coververzí, reinterpretací starých písní a nových písní a vyzvali fanoušky, aby navrhli ty, které mají předělat. Toto album bylo vydáno na podzim roku 2011 pod názvem Curios a jménem Hussey-Regan. Roku 2014 pak vydal své druhé sólové album převážně akustických písní Songs of Candlelight & Razorblades.

Kniha Wayna Husseyho, Salad Daze, byla vydána v květnu tohoto roku a zaznamenává jeho život od raného dětství až po The Mission. Předmluvu k ní napsali Gary Numan a Iggy Pop.