Vynálezci metalcoru Atreyu rozpálí brněnskou Flédu. Jako support vystoupí John Wolfhooker

Vynálezci metalcoru Atreyu vyráží do Evropy s čerstvým albem In Our Wake. V České republice vystoupí kalifornský kvintet 5. června na brněnské Flédě. Fanoušci ji v Brně uvidí v doprovodu česko-slovenské kapely John Wolfhooker.

Sedmou studiovou deskou prostupuje existenciální téma lidské konečnosti a jejího přesahu. „Je to o tom, jak vzít život do svých rukou a uvědomit si, že na to tady máte jen jednu ránu,“ přibližuje bubeník Brandon Saller.

Atreyu se téměř dvě dekády řadí k hvězdám crossover scény. „Lidé jsou někdy zmatení a říkají, že jsme metalová skupina, ale my vynalezli metalcore. Může to znít nafoukaně, ale je mi to jedno. My byli prostě první,“ vysvětluje Varkatzas. Kapela původně začínala pod jménem Retribution, ale už kolem roku 1999 změnila název a došlo i ke genezi stylu, kterým se Atreyu nakonec proslavili.

John Wolfhooker, kapelu na pomezí technického hardcoru a alt-rocku, založila dvojice bratrů Janečkových v roce 2013. Od té doby stihli pánové vydat dvě alba. Na jednom pódiu si zahráli třeba s Rise Against, Enter Shikari nebo Sleeping with Sirens.

Vybrané fotoreporty