Vychází druhé album skupiny ILLE nazvané Pohádky

Pražská čtveřice ILLE okolo zpěvačky Olgy Königové přichází s očekávaným druhým albem nazvaným Pohádky. Album vychází na domácím labelu Tranzistor v distribuci Supraphonu. Jeho vydání doprovází také nový videoklip k písni Na druhé straně.

Po podzimním turné s Michalem Hrůzou ILLE dokončili desku, která vyšla pod producentským dohledem Dušana Neuwertha. Výtvarného konceptu se ujala přední česká výtvarnice Eliška Podzimková.

Autorsky se na albu podílí celá kapela (tedy kromě již zmíněné zpěvačky Olgy Königové ještě kytaristé Marek Svoboda a A.m. Almela a bubeník Petr Odstrčil) a do dvou písní přispěl i spisovatel Jaroslav Rudiš. Do studia si tentokrát  ILLE pozvali také několik hostů, Martina Tomáška na foukací harmoniku, Andyho Čermáka z kapely Sunflower Caravan na klávesy a na housle Adama Pakostu.

V den oficiálního vydání alba, v pátek 16. března, se v Praze uskutečnil komorní happening v prodejně Bezobalu Hradčanská v ulici Pod Kaštany, kde kapela zahrála několik nových písniček a diváci si mohli pořídit limitovanou edici CD s látkovým obalem nebo úplně bez obalu.

Pražské publikum může koncert ILLE s novým repertoárem vidět poprvé na festivalu Žižkovská noc 22. března v Paláci Akropolis. Příští měsíc se pak fanoušci mohou těšit na malou ukázku z alba ve speciální Tranzistor Kampa Revue, která se připravuje na sobotu 7. dubna v rámci festivalu Kampa Střed světa.

YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty