Vycházejí dvě vinylové reedice desek kapely Už jsme doma

Kapela Už jsme doma je natolik osobitým hudebním tělesem, že jej skoro ani není třeba domácím hudebním příznivcům obšírněji představovat. V současné době souboru vycházejí u vydavatelství Papagájův hlasatel Records vinylové reedice hned dvou alb. A obě slibují nejrůznější sběratelské zajímavosti.

První z nich je deska, jejíž původní edice je dnes již téměř nesehnatelná. Třetí řadové album Už jsme doma s názvem Hollywood. Pro reedici byla nahrávka pečlivě zremasterována, vychází na barevném vinylu a je zabalena do obalu, který je dosud nezveřejněnou variantou původní obálky.

Druhým albem, které se dočkalo vinylového vydání je Pohádek ze Zapotřebí znovuudělání fortelné. Deska vydaná v roce 2012, zatím pouze na CD, je novou verzí staršího alba z roku 1995. Původní písničky se na tomto albu dočkaly nového aranžmá, upraveného pro současnou sestavu, a hlavně jsou nahrané za současných studiových možností. Nová verze Pohádek se tak dá vlastně považovat za nové a samostatné album. Říká se, že luxusně vypravená deska obsahuje kromě obvyklých příloh a všech textů také unikátní společenskou hru se samostatnou herní plochou a speciální hrací kostkou.

YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty