Vladimír Mišík vydá v září nové album Jednou tě potkám

Životní zpověď se otevřeně prolíná novým sólovým albem Vladimíra Mišíka. Pod názvem Jednou tě potkám vychází 20. září a obsahuje čtrnáct písní, které vznikly ve spolupráci s kapelou Blue Shadows producenta alba Petra Ostrouchova, tedy s hudebníky o generaci mladšími. Poprvé od debutového alba vydaného před třiačtyřiceti lety tedy míří na trh album legendy české hudební scény bez její domovské kapely ETC…

„Celý projekt vznikal v hudebním souznění. A kvůli citlivým tématům písní ho považuji za nejosobnější, který jsem kdy vytvořil,” říká Vladimír Mišík, který v březnu oslavil 72 let. Fascinující příběh provázející vznik novinky připomíná strhující hollywoodské drama. Zpěvák nikdy nepoznal svého otce a do svých sedmdesátin žil v domnění, že je jedináček.

Až natáčení filmového dokumentu před třemi lety odhalilo, že hudebník měl v USA osm sourozenců. Nečekaný objev široké rodiny je tématem skladby Brothers. Jako česko-anglický duet ji Mišík nazpíval s irským písničkářem Paulem Bradym.

Singl Jednou společně s klipem má premiéru v úterý 3. září 2019 v rámci koncertu Blue Shadows v pražském klubu JazzDock, na němž vystoupí Vladimír Mišík jako speciální host. Křest alba se koná 24. listopadu 2019 v pražském Divadle Archa.

 

Vybrané fotoreporty