Violoncellové duo Tara Fuki se vrátilo z cest po Mexiku na domácí pódia

Andrea Konstankiewicz a Dorota Barová, tedy duo Tara Fuki, se po vystoupení na Eurojazz festivalu v Mexiku a několika dalších mexických klubových koncertech vrací zpět na domácí pódia.

Přestože soubor již se svou tvorbou procestoval pěkný kus světa, zahrát si pro početné mexické publikum v rámci zmíněného festivalu, byl zážitek i pro obě interpretky.

„Hrát naši chvílema dost intimní a evropsky melancholickou hudbu pro mexické publikum byl opravdu velice silný zážitek. Během písniček byli naprosto potichu a soustředění (nutno říct, že na festivalu se do nich opíralo prudké popolední slunce, takže šlo trochu o život) a po každé z nich potom vypukli v obrovský jásot. Spousta lidí si po koncertě koupila naše CD, a jako mexickou specialitu nám připravili hodinku slávy, kdy jsme se s každým zvlášť musely vyfotit a podepsat se na program. To byla vskutku nekonečná fronta,“ vzpomíná Andrea.

Kromě několika dalších klubových představení se dámy setkaly ve společné hudební dílně se studenty Centra národního umění v Mexiku. Andrea Konstankiewicz přiznává, že to snad byl ten nejsilnější zážitek: „Ale vlastně největším překvapením byl masterclass (jak se zde hudebním dílnám říká), kterého jsme se původně trochu bály. Říkaly jsme si, jak asi budou reagovat na ty naše liché rytmy? Ale protože přišli jen samí úžasní a talentovaní muzikanti, takže z nás hned byla jedna hudební smečka a moc jsme si to spolu užili.“

Všichni fanoušci tohoto originálního dua mají nyní jedinečnou příležitost přijít na koncert Tara Fuki na domácí půdě. Vidět a slyšet je bude na těchto nejbližších akcích:

15.5. Prachatice – sklepy Staré radnice

16.5. Plzeň – Anděl café

17.5. Liberec – Lidové sady

1.6. Hodonín – Muzejní noc

2.6. Frýdek–Místek – Sv. Jan Session

Jako pozvánku můžeme přidat i krátké video dokumentující aktuální mexickou kapitolu Tara Fuki.

YouTube Preview Image