Ve čtvrtek 31. srpna odstartuje první ze série koncertů letošního, již pátého ročníku Ekompilace.

Akce, která má za úkol formou koncertních odpolední ještě více motivovat veřejnost k třídění odpadu a tím i k ohleduplnějšímu přístupu k našemu životnímu prostředí, si každý rok přizve dva hudební patrony. Letos to budou skvělí Wohnout (Wohnout se turné Ekompilace účastní již podruhé, v roce 2013 byli hosty prvního ročníku) a stále populárnější písničkář Thom Artway s kapelou.

Thom Artway: „Každý ví, že se má třídit. Nicméně je třeba si to neustále připomínat. A není nic příjemnějšího, než si to připomenout pomocí hudby“.

A co diváky na tomto putovním hudebně-vzdělávacím festivalu čeká?

Každý návštěvník získá kompilační CD, na které nahráli své skladby vybrané mladé progresivní kapely a svými skladbami přispěli i letošní patroni Wohnout a Thom Artway. V každém z měst, počínaje Sokolovem v srpnu a konče Krnovem na konci září vystoupí samo sebou Wohnout a Thom Artway. Dále se během šesti zastávek postupně vystřídají všechny z vybraných kapel, tedy

All These Memories, El`Brkas, Heda Down, Homér Street, Megapond a Neon Lads. A co nemůže a nesmí chybět, to budou vzdělávací doprovodné programy a soutěže zaměřené na třídění odpadu a ohleduplnosti k životnímu prostředí. Tuto stránku programu budou zajišťovat lektoři ze samosebou.cz.

Během všech šesti dnů bude diváky provázet oblíbená moderátorka Tereza Tobiášová:

„Třídění odpadu je pro mě naprosto základní věc. Stejně jako si třídím názory, jídlo a kamarády 🙂 Třídím i to, co po mě zbyde. I když bych chtěla, aby tu po mně něco zbylo, zrovna nevytříděný odpad to být nemusí. Proto je pro mě moderování Ekompilace jako svátek. Nemusím, ale chci. A moc!“.

Více informací na www.facebook.com/ekompilace

Přehled všech termínů:

31.8. Sokolov

1.9. Prachatice

8.9. Humpolec

15.9. Klatovy

22.9. Mělník

23.9. Krnov

Vybrané fotoreporty