V sobotu se v pražském Rock Café představí Fallgrapp a Himalayan Dalai Lama

V sobotu 21. dubna se v pražském klubu Rock Café objeví hned dvě akvizice slovenského hudebního vydavatelství Gergaz. Kapely Fallgrapp a Himalayan Dalai Lama slibují zajímavý hudební zážitek.

Slovenští Fallgrapp jsou hudebním seskupením se specifickým přístupem k tvorbě. Ve svých skladbách dovedou navodit tu zamlženější a temnější, onde zase provzdušněnější snové nálady, spojují v nich elektroniku s akustickými nástroji, ale třeba i houslovým triem, a nad tím vším se klene výrazný ženský vokál. Jejich živé koncerty charakterizuje nezaměnitelná intimní atmosféra, zajímavě vrstvené aranže, zvuková a harmonická pestrost a netradiční přístup ke slovenským textům.
Kapela vznikla v roce 2012 a postupně se vyprofilovala do stálé osmičlenné sestavy. Pohybuje se na pomezích organické elektroniky, downtempa, triphopu a alternativního popu. Fallgrapp se objevili na několika prestižních festivalech doma i v zahraničí včetně Eurosonic Noorderslag v Holandsku. Také vystoupili v Bratislavě jako předkapela Bonoba.
Jejich debutové album Rieka získalo hned 4 ceny  Radio_Head Awards v rámci jednoho ročníku (album roku 2014, singl, debut a elektronická nahrávka). A v roce 2017 přidali do své diskografie i druhé album nazvané V hmle, které se stalo jedním z nejzajímavějších hudebních počinů slovenské scény za rok 2017.
Večer zahájí brněnské elektronické duo Himalayan Dalai Lama, které ve své tvorbě kombinuje prvky chillwave, ambientu, triphopu a techna. Představit by zde měli i skladby ze svého chystaného druhého alba Orange Coloured Rose Leaves.

YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty