V červenci vyjde sólová deska Jany Jelínkové ze skupiny Sto zvířat

Patří neodmyslitelně do sestavy skupiny Sto zvířat a zároveň je to zpěvačka s naprosto nezaměnitelnou barvou hlasu. Ano, řeč je o Janě Jelínkové. O Janě Jelínkové, která letos oslaví kulaté narozeniny, a protože v kapele strávila více než půlku svého života, vymysleli pro ni kolegové jako dárek její sólové album.

Deska, o níž se hovoří jako o projektu Dáma s čápem, by měla obsahovat patnáct zcela nových songů a představí Janu v několika rozdílných hlasových a výrazových polohách. Natáčela se ve studiu Sono Records a skladatelsky se na ní podíleli kromě členů Sto zvířat Honzy Kaliny, Mikiho Nopa a Jana Berušky Šobra také Filip Nebřenský ( Hm…, Pískomil se vrací, ex Kašpárek v rohlíku), Matěj Belko (Lenka Dusilová, Michal Ambrož, Klára Vytisková), Karel Šváb (Tichá dohoda) a Milan Cimfe (ex Pražský výběr, Krucipüsk). Texty pak, jak je pro okruh Sta zvířat typické, pocházejí z pera Tomáše Belka.

A co o desce naznačují sami protagonisté? Myšlenka na Janino „šansonové“ album byla ve vzduchu již dlouho, teď je pro něj velmi příhodná i logická příležitost. Celé album se nese v lehce dekadentní atmosféře, ovšem se sarkastickým úšklebkem ve tváři.

Album Dáma s čápem (mimochodem, stejnojmenná skladba kapely Sto zvířat na něm pravděpodobně vůbec nebude) vychází 14. července 2017 v den Janiných narozenin (a pádu Bastily), tradičně na nezávislém labelu 100promotion. Pražský křest alba je naplánován na 8. listopadu do Lucerna Music Baru, za účasti všech autorů a mnoha hostů. Následovat má turné po velkých klubech po celé republice.

YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty