Třetí řadové album přidala do své diskografie skupina Listolet

Po šesti letech od předchozí desky se moravská kapela Listolet, pohybující se po hudebních cestách vymezených asi nejpříhodněji pojmy folkrock a alternativa, prezentuje svým třetím řadovým albem s názvem Pětiminutový tulák.

A ta zmíněná delší pauza jakoby Listolet posunula blíže k té alternativnější hranici. Dvanáct skladeb zabalených do pestrobarevného bookletu od valašské výtvarnice Petry Jirouškové je toho celkem vzato hmatatelným důkazem.

Deska je zasvěcena putování, a to hned v několika ohledech. Písně vznikaly na cestách – frontman kapely Tomáš Háček strávil část oněch uplynulých šesti let coby pouliční muzikant, součástí bookletu je proto i mapa s místy zrodu písniček. A také nahrávání desky bylo putovní, točilo se kousek po kousku v obývácích a kuchyních. „Nahráváním to teprve začíná. Pak přichází týdny aranžování a zvukové alchymie,“ přiznává Tomáš Háček. Kromě něj se na této desce autorsky vrací i druhý zakládající člen Listoletu Kuba Navrátil, který se v minulých letech věnoval vlastnímu projektu Láska. „Album stavíme jako obraz pro uši, pod fasádou folkrockových písní je mnoho detailů skrytých ve zvukových záhybech. Co skladba, to zvuková krajina, jiný příběh.“

Svou zmínku si jistě zaslouží i přizvaní hosté, etnojazzová zpěvačka a skladatelka Lucie Páchová nebo Jarda „Trabandita“ Svoboda.

Novou desku, vydanou pod křídly labelu Indies Scope, Listolet představí na speciálních koncertech:

Zlín, Zelenáčova šopa, 7. 3.
Valašské Meziříčí, M klub, 8. 3.
Brno, Stará Pekárna, 11. 3.
Praha, Kaštan, 11. 4.
České Budějovice, Velbloud, 12. 4.
Olomouc, Divadlo hudby, 16. 4.
Pardubice, Klub 29, 23. 4.

YouTube Preview Image

 

 

Vybrané fotoreporty