Totální nasazení jede turné jako kvartet a do světa posílá dva čerstvé vinyly

Punkrocková legenda ze Slaného, skupina Totální nasazení, patřící mezi nejúspěšnější kapely svého žánru, hraje už víc jak čtvrtstoletí.

Kapela, která vznikla v roce 1990 z party spolužáků slánského gymnázia, si za dvacet sedm let své existence, během nichž vydala na CD, LP i MC osmnáct studiových, živých i výběrových alb včetně dvou live DVD a odehrála víc jak tisíc pět set koncertů v klubech i na festivalech nejen po celé České republice, vybudovala svým skromným přístupem velmi početnou fanouškovskou základnu, ve které nachází silnou oporu. A že je o Totáče stále zájem lze doložit třeba tím, že soubor každoročně odehraje kolem osmdesáti koncertů.

Pro současnou klubovou sezónu se kapela vystupující zpravidla jako trio (Sváťa – baskytara, zpěv, Karloss – kytara, zpěv a Franky – bicí) mírně rozrostla. Na kvarteto ji rozšířil navrátilec po čtyřech letech, bývalý člen skupiny Pavel Pešata, známý všem příznivcům souboru pod jménem P. P. Cvok (kytara, zpěv).

„Jsem moc rád, že po jednom hodně vydařeném koncertě v pražském Vagonu, kde jsem vystoupil jako host, dostali kluci, ale vlastně i fanoušci, tenhle nápad a dali mi možnost si zase zahrát a zazpívat songy Totálního nasazení. Cítím se odpočatý a moc se na podzimní tour těším. Však dvě kytary v Totáčích, to bude zase velká  jízda, věřte mi,“ říká k podzimním koncertům staronový člen P. P. Cvok. „Na plánovaném turné po Čechách, Moravě, Slezsku i Slovensku, které čítá téměř dvacítku zastávek, nás doprovodí naši kamarádi z kapely Vision Days a na vybraných akcích ještě spříznění slánští Deratizéři. Máme připravený nový koncertní program se spoustou písniček, které jsme léta nehráli, a také s sebou vezeme naše dva vinyly,“ dodává baskytarista a zpěvák Sváťa Šváb.

Ke zmínce o dvojici vinylů se sluší dodat, že v červnu vyšlo na vinylu u labelu Prof Sny Vinyl výběrové album Best of Totální nasazení s největšími hitovkami uplynulého čtvrtstoletí existence kapely a v září pak vyšlo v reedici u stejné firmy dnes již kultovní první album Stínohry z roku 1996, také premiérově na vinylu.

Nejblíže můžete kapelu vidět ještě v říjnu na koncertech v Chrudimi (R-klub, 27. 10.) a v Jaroměři (Bastion No. 35, 28. 10.). V listopadu potom zavítají do Opavy (klub Art, 3. 11.), Hranic na Moravě (Zámecký klub, 4. 11.), Bánské Bystrice (rock klub Tartaros, 10. 11.), Bratislavy (klub Fuga, 11. 11.), Opařan u Tábora (restaurace Na Staré poště, 24. 11.) a nakonec i „rodného“ Slaného (sokolovna Kvíček, festival Zimní valník 2017, 25. 11.).

Totální nasazení - plakát - tour
Totální nasazení – plakát – tour
Vybrané fotoreporty