Tomy First: Rozjel Fámy s tanečnicí Kanye Westa

Zpěvák a baskytarista Tomy First známý výrazným účesem si prošel punkovou sestavou Ovoce a loni se vrhl na sólovou kariéru. Teď ohlašuje Fámy.

Nejprve produkoval domácí videa na YouTube pod hlavičkou Šampónova zpověď. Lehce humorné texty o všedních věcech, holkách a pivu posléze vystřídala náročnější produkce a Firsťák vydal zatím dva singly – a ke každému natočil povedené video.

První věc byla píseň o pařbě na vodě “Správnej námořník” a nyní přichází s vážnějším počinem Fámy. Píseň pojednává o úskalích vzájemné nedůvěry a naschválů v partnerském vztahu a je dospělejším já nadaného umělce. Tom tím zároveň ohlašuje debutové album s názvem Nahraně, jenž vyjde začátkem září.

O výsledný mix a postprodukci se postaral Thom Fröde, kterého můžete znát z kapely Imodium. A na výsledku je to znát. Vřelé syntezátorové zvuky a smooth akustické kytarové plochy jsou zároveň útěšné i znepokojující. Příhodně kreslí atmosféru zchátralé části plicního sanatoria ve středočeské Prosečnici, kde se natáčel klip.

O ten se postaral multižánrový talent Skořepa který spolupracoval s Danielem Landou či Kabáty. A na výsledku je to znát. A přizval si k tomu přední české tanečníky Tomáše Smičku a Lucii Drábkovou, která tančila třeba i na světovém turné s americkým raperem Kanye Westem a též s ním vystupovala na předávání cen MTV.

Tomy First si touto písní pomalu brousí zuby či hrany na pozici nového objevu mezi písničkáři.

Vybrané fotoreporty