The Fialky slaví dvacet let i s novou deskou a videoklipem

Punkrocková stálice The Fialky ohlašuje novinkovou, svou v pořadí pátou řadovou, desku. Album s dvanáctkou nových songů nese název Punk rock rádio a pod křídly vydavatelství PHR Records vychází jak na světle modrém vinylu v masivním rozevíracím obalu, tak jako CD v papírovém digipacku. K dispozici bude i jeho digitální verze na streamovacích službách.

Vyšlo symbolicky 2. února, tedy v den úmrtí Sida Viciouse, a v den, kdy se před dvaceti lety kapela The Fialky dala dohromady. Je jasné, že dvacet let existence nelze jen tak přejít mávnutím ruky. Ve čtvrtek 6. února se tak v pražském Futurum Music Baru odehraje oslava dvacetin i křest nové desky zároveň. A objevit by se měla i spousta stylových hostů v čele se Zdeňkem z SPS, Honym z Visacího zámku, Bořkem z E!E,  Dušanem Léblem z Plexis a Sváťou z Totálního Nasazení. S nimi kapela odehraje jejich písně, které je na začátku ovlivnily. Dále pak se na pódium dostanou i  Radek z Nežfaleš, Aneta ze Zputnik a další hosté v rámci pásma písní Fialek. Specialitkou pak budou berlínští punkeři z Ramones Muzea, Berlin Blackouts.

A co ten v titulku zmiňovaný videoklip? Patří titulní písni Punk rock rádio a připravil jej tradičně pátý nehrající člen kapely Robert Havránek. O tom, že se vizuálně pohybuje ve světě odkazů na první punkovou vlnu se můžete přesvědčit sami.

The Fialky – koncert 20 let – Futurum