The Cure přijedou i s vlastním kuchařem

V sobotu 22. října se v pražské O2 Aréně uskuteční koncert britské legendy temné melancholie, kapely The Cure, vedené zpěvákem Robertem Smithem. Koncert, který pořádá agentura Live Nation, odstartuje už v 19 hodin vystoupením skotského supportu The Twilight Sad.

The Cure přijíždějí do Prahy z polské Lodže, kde je ve čtvrtek čekala místní Atlas Arena, a od nás se přesunou do Mnichova, aby předvedli svoji show tamnímu publiku v pondělí 24. října. To vše v rámci své letošní Europian Tour.

Pojďme si pro zajímavost přidat pár podrobností. Formace dorazí v šesti busech a produkci veze v osmi kamionech. Její tým čítá šedesát lidí, včetně vlastního kuchaře, který obvykle jezdívá na turné se slavnými interprety.

Plán sobotního večera počítá s tím, že The Cure začnou hrát ve 20 hodin 10 minut a jejich set by měl trvat zhruba tři hodiny (to tedy i s předpokládanými třemi přídavkovými bloky). Podíváme-li se na zprávy z probíhajícího turné (koncerty např. v Německu nebo Skandinávii), je z nich poměrně jasně patrné, že kapela včetně zmiňovaných přídavků hraje něco mezi třiceti až pětatřiceti skladbami a prakticky žádný z koncertů nemá úplně stejný playlist. Dá se tedy očekávat, že si i pro Prahu pánové připraví něco speciálního.

YouTube Preview Image

 

Vybrané fotoreporty