The Cat Empire se s novým albem vrátí v říjnu do Prahy

Melbournská kapela The Cat Empire, proslulá především svými energií našlapanými koncerty, se v rámci aktuálního letošního světového turné představí s novinkovým studiovým albem Rising With The Sun znovu také svým fanouškům u nás. Po půldruhém roce se 25. října vrátí koncertovat do Prahy na pódium Lucerna Music Baru.

V červnu 2015 pražský Lucerna Music Bar při svém vůbec prvním vystoupením v České republice zcela zaplnili. Jejich chytlavá fúze jazzu, ska, reggae, rocku a především nakažlivě pozitivní vibrace, které z pódia kapela spontánně šířila, si fanoušky naprosto podmanily. Hlavní koncert turné se konal ve slavné londýnské Royal Albert Hall a byl vyprodán měsíce dopředu. The Cat Empire sice s úspěchem vydávají již sedmé studiové album, ale jejich síla tkví právě v živém vystupování. Již dvanáct let úspěšně objíždějí všechny obydlené kontinenty světa a budují si stále širší základnu svých fanoušků. Živě vystupují ve složení perkuse-bicí, basa, gramofony, klávesy a trubka (+ hostující dechová sekce), koncertům dominují výrazné vokály Felixe Riebla a Harryho Anguse. Není bez zajímavosti, že na pódiu nenajdete kytaristu.

Zmiňované nové abum  Rising With The Sun se již dokázalo prosadit v 7 zemích světa (včetně České republiky) do iTunes Top 10. Ovšem album, byť sebeúspěšnější, live koncert nenahradí. A v případě The Cat Empire to platí několikanásobně.

YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty