Švédští The Baboon Show se vracejí do pražského klubu Rock Café

Na úterý 27. března si naplánovala jedinou českou zastávku svého aktuálního turné do pražského klubu Rock Café švédská skupina The Baboon Show, která bývá označována za jednu z těch progresivnějších evropských punkrockových kapel.

Je svým způsobem zajímavé, že The Baboon Show mají poměrně slušné (nejen) fanouškovské zázemí v Německu. Doložit to lze třeba tím, že v úloze supportu jeli turné s německými punkovými klasiky Die Toten Hosen nebo The Broilers. Na druhé straně ale i u nás už si své publikum dokázali najít. Svou úlohu v tom jistě hrají především jejich nesmírně energická živá vystoupení a nenapodobitelný chraplák sólové vokalistky Cecilie Boström.

V únoru vyšla kapele novinková deska Radio Rebelde,  na níž opět spolupracovali s jejich oblíbeným producentem Pellem Gunnerfeldtem (pracoval například i pro The Hives nebo Refused). Je prakticky jisté, že mnohé z novinek zařadí soubor i do aktuálního koncertního playlistu.

Večer zahájí domácí Dirty Blondes, kteří si do Rock Café odskočí prakticky přímo z nahrávacího studia. Jejich nové album by mělo vyjít na podzim letošního roku.

YouTube Preview Image