Své první koncertní turné jedou future souloví The High Corporation

The High Corporation jsou pražský, tak trochu mezinárodní, future soulový kvartet inspirovaný jmény jako Hiatus Kaiyote, James Blake, Kendrick Lamar nebo Erykah Badu. Přináší moderní mix elektroniky, hip hopu, dubu a soulu. Za krátkou dobu své existence se soubor stihl zúčastnit desítky festivalů a předskakovat interpretům jako jsou Akua Naru, Selah Sue nebo Nekka. První turné nazvané This Is Not Homework  zahrnuje 11 klubů v Čechách, na Moravě a na Slovensku. Vyvrcholí křtem nového EP When I Went To School v pátek 9. prosince ve Vile Štvanice v Praze.

A proč že mezinárodní? V její sestavě najdete rodačku z Houstonu, zpěvačku Ashley S. Abrman, bubeníka Petra Hanáka (známého i z kapel Fallgrapp, Katarzia nebo 2127sounds), kytarista Michael Lužný a baskytarista a klávesista Lukáš Mutňanský (Katarzia).

Turné se odehrává v 11 městech, začalo 21. 10. v Prostějově a na některých dalších zastávkách ho podpoří například známí hudební producenti FVLCRVM v Brně 26. 10., Jimmy Pé a Fallgrapp DJ set v Bratislavě a Novém Mestě nad Váhom (3. 11. a 4. 11.), ale také skateboardingová parta MTS Crew v Jablonci nad Nisou 19. 11. v Klubu na Rampě. Za The High Corporation stojí agentura Everything Goes Booking, která realizovala i jejich první videoklip k singlu Maj in June (režie: David Mencl, kamera: Tomáš Jelínek).

Zbývající koncerty turné jsou naplánovány následovně:

26. 10. – Brno – Kabinet Múz; 2. 11. – Olomouc – Jazz Tibet Club; 3. 11. – Bratislava – KC Dunaj; 4. 11. – Nové Mesto nad Váhom – Za Rampami; 5. 11. – Uherské Hradiště – klub Mír; 19. 11. – Jablonec nad Nisou – Klub na Rampě; 24. 11. – Plzeň – Anděl Music Bar; 26. 11. – Karlovy Vary – Crux; 3. 12. – Písek – klub Divadelka; 9. 12. – Praha – Vila Štvanice – EP release party

YouTube Preview Image

 

 

Vybrané fotoreporty