Sto zvířat zahájili svoji Elephantour focením v ZOO

Kapela Sto zvířat ohlásila na letošní rok koncertní turné pod názvem Elephantour 2017. A protože nové turné si žádá i nějaký ten nový propagační snímek (a nakonec symbol slona provází kapelu drahnou dobu), co se takhle vyfotit se slonem? A kam jinam se vydat za slonem než do ZOO?

 

Dejme slovo kapelníkovi souboru Honzovi Kalinovi, který k celé akci připravil krátké povídání:

Jelikož se jmenujeme Sto zvířat, máme se Zoologickou zahradou v Praze logicky velmi dobré vztahy. Hráli jsme párkrát na beneficích po povodni, otvírali nějaký ten pavilon a tak podobně… A když jsme si s kapelou řekli, že letos pojedeme Elephantour, na kterém odehrajeme naše největší pecky, byla naše společná fotka se slonem nabíledni.
A tak celá naše parta 19. ledna v pražské ZOO nejprve stoupala a pak klesala do Údolí slonů. Čím blíž jsme se blížili k zadnímu vchodu do slonince a slyšeli sloní troubení, tím rychleji naše srdnaté řeči a fórky uvadaly, aby se vstupem dovnitř zcela utichly. Přivítání, převlíkání do našich černých koncertních kostýmků, čtení jídelníčku jednotlivých slonů na nástěnce, rozechvění. Koukáme se do prvního výběhu, kde se na nás usmívá pod chobotem současná hvězda ZOO miniaturní Maxmilián (2016) a podezíravě si nás měří jeho mutr Janita (2004). Ani není tak velká, chce se nám říct, ale v tu chvíli zahlédneme o kus dál, jak vedou do výběhu naši budoucí manekýnu Gulab (1959) a padá nám čelist…Jo tak ta fakt narostla!

Sloní kurátor (ano tak se jim říká) prý že ještě trochu zametou a vystříkají místo činu a můžeme nastoupit. Náš fotograf Michal Linhart se ptá, co se slonicí udělají jeho blesky, odpověď zní, že snad nic…Jediný, kdo se nebojí je jako vždy naše zpěvačka Jana, která se v klidu maluje. A je to tady, pojďte dovnitř, volá chlapík s bodcem v jedné a se sloním uchem v druhé ruce. Vcházíme do výběhu, stoupáme si kolem Gulab a následuje 15 minut tranzu, radosti a dojetí. Na rozdíl od nás je ona absolutně v pohodě, dokonce si pohazuje rozšlapanou trubkou, kterou máme jako rekvizitu.
Jednu z nových fotek můžete vidět právě zde.

Vybrané fotoreporty