Štefan Margita zazpívá na turné slavné árie i písně z muzikálů

Podzimní a předvánoční koncerty Štefana Margity se už stačily stát tradicí a nejinak tomu bude i letos. Jejich pojícím tématem bude láska. „Láska je skutečně nejdůležitějším tématem současnosti. Má neskutečně mnoho podob a umělce láká odnepaměti. Stačí jmenovat velkého alžbětince Williama Shakespeara, stejně jako plejádu těch nejslavnějších spisovatelů, básníků, malířů, divadelníků, filmařů, zpěváků… S tak silným citem, jakým láska je, se dá přece pracovat donekonečna a donekonečna o ní i zpívat. A o tom vás přesvědčím právě na letošním turné!“ říká Margita.

Ten kromě slavnostně laděných písní a árií zazpívá písně z muzikálů Jesus Christ Superstar, Fantom opery či Notre-Dame de Paris. A taky píseň Caruso, již Margita zpívá už léta s textem Zdeňka Borovce, který původně napsal pro Martu Kubišovou.

Na jedenáctikoncertním listopadovém a prosincovém turné s názvem Štefan Margita Gala 2019 bude tento tenorista světového renomé obklopen dvanácti talentovanými hráčkami na smyčcové nástroje Ambroš Ladies Orchestra. Hosty koncertů budou operní sopranistka Kristýna Vylíčilová, houslový virtuós Miroslav Ambroš a zpěvák Michal Kindl.

Vybrané fotoreporty