Soundgarden chystají nové album, turné a reedici

Legendy grunge Soundgarden čeká perný rok. Od dubna do května budou na americkém turné a měly by dokončit nové album, které naváže na comebackovou desku z roku 2012 King Animal.

Kytarista Kim Thayil se o albu minulý rok rozhovořil pro americké rádio WRIF: „Nahráváme, abychom ho dokončili do konce roku 2017. Také jsme dodělali nějaké skladby. Je toho ještě dost k napsání a do toho nás čeká celý ten studiový proces. Někteří lidé udělají desku během pár týdnů nebo dní a Soundgarden, díky jinému rozvrhu, to zabere mnoho měsíců. Uděláme něco během pár týdnu a pak se k tomu zase vrátíme za pár měsíců, nebo za měsíc a probereme to znovu.“

Skupina začala pracovat na desce už v roce 2015. Proces ale narušilo koncertování zpěváka Chrise Cornella k jeho sólové desce Higher Truth. Ten navíc v posledních měsících vystupoval i s obnovenou grungeovou supergroup Temple of the Dog a zahrál si také s Audioslave, kteří vystoupili poprvé po dvanácti letech v rámci protestu proti inauguraci amerického prezidenta Donalda Trumpa.

10. března Soundgarden vydají remixovanou deluxe edici své debutové desky Ultramega OK (1988). Kapela tak činí hlavně proto, že s původním mixem byla vždycky velmi nespokojená.

Vybrané fotoreporty