Skupině Laura a její tygři zůstal na letošek jediný z plánovaných koncertů k 35 letům existence

Ve čtvrtek 23. září zahraje Laura a její tygři na jediném z původně plánovaných koncertů, na kterých měla oslavit 35 let existence. Nakonec i tento koncert kapela dvakrát přeložila kvůli aktuálně nastaveným proticovidovým opatřením.

„Na rok 2020 jsme s kapelou naplánovali akce a koncerty se spoustou zajímavých hostů, vše se mělo nést v duchu oslav 35. výročí vzniku kapely. Koronavirus a následný lockdown nám rušil jednu akci za druhou. Termíny se složitě překládaly, abychom je po několika týdnech opět rušili. Nedalo se nic dělat, a nebyli jsme v tom sami. Zastavení naší „nikdy nekončící koncertní tour“ bylo tvrdé, ale i poučné – všichni jsme si uvědomili, jak moc nám koncerty chybí…,“ říká kapelník Karel Šůcha.

Laura a její tygři

Přeložený koncert v pražském KD Barikádníků je jediný, který z oslav 35. výročí existence Laury a jejích tygrů zůstal a byl plánován jako závěrečné vystoupení již bez hostů. Připravovaná a rovněž odložená „jubilejní“ alba vydá a pokřtí kapela na speciálním koncertě v příštím roce.

Na vystoupeních v červenci a srpnu si kapela ověřila, že je ve formě, proto se rozhodla koncert zaznamenat a následně vydat jako live album:

„Zveme všechny fanoušky a fanynky rockové muziky – přijďte a podpořte nás, aby album mělo tu pravou funky/punky  atmosféru,“ dodává Karel Šůcha.

Laura a její tygři – band
Vybrané fotoreporty