Skupina Precedens chystá výjimečný koncert na Střeleckém ostrově

V pondělí 10. září se na velké scéně pražského Střeleckého ostrova  představí skupina Precedens. Koncert, který se koná v rámci oslav 150. výročí Malostranské besedy, ukáže kapelu v současné omlazené sestavě s Ivou Marešovou za mikrofonem a zpestří jej i účast několika hostů.

Skupina Precedens se na naší hudební scéně pohybuje od první poloviny osmdesátých let. V roce 1982 ji založili Jan Sahara Hedl a současný kapelník Martin Němec. V sestavě se prostřídala řada hudebníků, zpěváků a zpěvaček. Kromě zmíněného Sahary patřili k těm nejvýraznějším vokalistům Bára Basiková nebo Petr Kolář.

Koncert pod širým nebem nabídne určitý průřez tvorbou kapely Precedens. Jedním z hostů je právě Jan Sahara Hedl, který dá vzpomenout na dávnější časy souboru (schválně, jestli zazní třeba Co nám zbejvá, Vlci nebo Tisíc jmen) a objevit by se měl i Petr Kolář (a s ním možná songy Berlínská zeď nebo La, la,lá).  Opomenuty samozřejmě nebudou ani písně z období spolupráce kapely s Bárou Basikovou, ale ani novinky z připravovaného alba.

Začátek je plánován na 19:00 hodin.

YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty