Ska úderka Sto zvířat oznamuje Devětadvacetour aneb už jen sedmdesát jedna do sta!

Pražská ska úderka Sto zvířat chce svou devětadvacátou sezónu věnovat nejen přípravám na nové album, ale zároveň si parádně užít deseti koncerty atmosféru čekání na třicáté narozeniny v roce 2020. Na podzim tohoto roku proto absolvuje kapela Devětadvacetour aneb už jen sedmdesát jedna do sta!, což je program sestavený z devětadvaceti písniček. Turné začíná 18.října v Poličce, v Praze zahrají Zvířata 13. listopadu v Lucerna Music Baru a poslední štací bude olomoucký S-Klub 7. prosince.

O playlistu koncertu budou rozhodovat o prázdninách zvířecí fanoušci a tudíž mohou dostat šanci i songy, které někomu chyběly nebo je kapela nehrála tak často jako Školu, Dámu s čápem nebo Nejkratší cestu. Nebudou chybět ani ochutnávky z chystaného alba, jako je třeba píseň Dívka T. a další, které kapela v potu tváře a dýchavičnosti dechové sekce chystá a jež by mělo vyjít ke třicátým narozeninám tohoto rozskotačeného souboru, tedy v příštím roce.

Jak říká Honza Kalina, kapelník Sto zvířat: „Často je čekání na oslavu silnější a výživnější než oslava samotná, i když tu třicátou sezónu si teda náramně užijeme.“ Textař Tomáš Belko se těší, jak to bude kapele hrát, až bude mít jen devětadvacet let do sta… A oba se shodnou: „Kdyby nám někdo v roce 1990 v bistru v Nerudově ulici na Malé Straně, kde jsme po tři dny vymýšleli název tehdy ještě neexistující kapely, předpovídal, že se dožijeme dvacáté deváté sezóny, asi bychom za něj zaplatili a řekli si, hele, asi nějakej magor…“ Třetím zakládajícím členem je zpěvačka Jana Jelínková. V současné sestavě kapela hraje od roku 2007.

Vybrané fotoreporty