Singl z londýnských nahrávacích studií vydávají pardubičtí Corpulent Provocateur

Pardubická kapela Corpulent Provocateur vydala na streamovacích platformách singl a videoklip k písni Call Girl. Jedná se o první ze čtyř nahrávek, které kapela natočila a smíchala během šesti dní v dubnu letošního roku v londýnských studiích The Animal Farm Music, jako první kapitolu ve spolupráci se zmíněným labelem. Nahrávka by měla být základním předpokladem pro dlouhodobý plán, jak kapelu zviditelnit a ukázat před publikem v České republice i v zahraničí.

Dejme ale slovo samotné skupině:

Důvodů, proč kapela letěla natáčet do Londýna, je víc. Hlavním z nich byla určitě osoba producenta Ville Leppanena, kterého naše muzika ihned oslovila a po pár emailech jsme měli v ruce komplexní roční plán a další dlouhodobé vize, na čem musí kapela zapracovat, aby mohla začít dobře fungovat. Rozdíl oproti schůzkám a diskuzím v Čechách byl hlavně v přístupu a zájmu kapelu posunout dopředu.

Singl Call Girl a další tři nahrávky zaznamenával zvukař a spoluproducent Craig Smith. Ten nahrávkám dodal typický ostrovní zvuk s osobitým nádechem vycházejícím ze způsobu, jak kapela k muzice přistupuje při živém hraní.

Po nahrání, smíchání a drobných finálních korekcích zbývalo nahrávky už jen zmasterovat. The Animal Farm Music tuto činnost nezajišťuje a proto nás Ville nakontaktoval na Hafod mastering z Walesu, se kterými spolupracují. Uzavření celého nahrávání spoluprací s firmou, která masterovala nahrávky pro The Kooks, tak byla sladkou třešničkou na dortu.

Zbylé nahrávky Brown, Loss a Test kapela představí v průběhu roku 2020.

Vybrané fotoreporty