Sedlčanští The Beautifuls zvou na svém druhém EP za hranice rockabilly

Rockabilly parta se vzteklou pandou ve znaku, tak si možná hudební fanoušci, co už někdy měli s The Beautifuls tu čest, kapelu pamatují. Skupina vydala své druhé studiové EP s názvem Golden Cut a ve čtyřech nahraných skladbách míří možná místy tak trochu za hranice rockabilly. Nebo ne? A je vůbec nutné, aby rockabilly kapela byla pevně ukotvena v žánrových mantinelech?

Energie kvartetu Václav Strýček, Liam Stayner, Tomáš Nýdr a David Bareš rozhodně nechybí ani na této nahrávce. A jak to je s těmi hranicemi žánru?

„Postupem času o něco lépe rozumíme pravidlům stylizace, ve které se pohybujeme. Nejsme ale výstava v muzeu nebo chodící učebnice padesátkové hudby. Ostatně, rock’n’roll je muzika, která rozhodně nevznikla na hudebním vzdělání a dodržování pravidel. Držet se striktně učebnicových pouček o tom, jak má znít, by podle nás bylo vlastně proti jejímu smyslu. A tak ctíme to hlavní – aby v tom byla radost z hraní a aby hudba nepřestávala šlapat. K tomu je fajn znát prostředí, ve kterém se pohybujeme, ale pořád mít na vědomí, že to není dogma,“ říká zpěvák Václav Strýček.

Nakonec, úsudek si stejně musí udělat posluchač sám. Novinku může najít online na Spotify a Supraphonline. Sedmipalcový vinyl a CD ve fyzické podobě budou k dostání na koncertech kapely a ve vybraných obchodech. Na animovaný klip k singlu A Dynamite Girl se můžete podívat třeba rovnou zde.

Vybrané fotoreporty