S novým albem se do Prahy vracejí britští The Underground Youth

Jejich tuzemská koncertní premiéra v pražském klubu Rock Café vloni v květnu sklidila pozitivní ohlas. Tak proč si návštěvu nezopakovat? V Manchesteru založená kapela The Underground Youth se nyní do Prahy vrací. A co víc, se zbrusu novým albem, které pod názvem What Kind of Dystopian Hellhole Is This? vychází 15. února. The Underground Youth zahrají v pátek 17. února v Café V lese.

Kapela vznikla v Manchesteru v roce 2008 původně vlastně jako sólový projekt leadra souboru Craiga Dyera. Její poměrně specifická hudba s vlivy psychedelie, post punku, shoegaze, ale třeba i garage a blues dokázala postupem času oslovit fanouškovskou základnu v nejrůznějších zemích. V současné době skupina přesídlila aktuálně do Berlína, odkud se také vydala na nejnovější evropské turné. Jaký vliv má Berlín na tvorbu a zvuk souboru, se můžeme pokusit dešifrovat na vlastní uši.

Spolu s nimi se ve vršovickém klubu představí jedna z nejvýraznějších formací současné domácí temněji zabarvené elektronické scény, ostravská kapela Schwarzprior.

YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty