Roe-Deer přicházejí po dvanáctileté pauze s novým singlem

Po dvanácti letech přichází skupina Roe-Deer s novým singlem Rollercoaster Ride. Ten původně vznikl jako aprílový žert a kapela ho nahrála během jednoho víkendu v karanténě, aniž by se její členové potkali. Jako bonus k němu přidali také instrumentální verzi. Double singl vydává domácí label Tranzistor v distribuci Supraphonu. Pro úplnost dodejme, že kapela se dala dohromady v roce 1999, má na kontě čtyři alba a v roce 2008 oficiálně ukončila svou činnost. Ovšem, jak se zdá, definitivně se neodmlčela.

„Ani já, ani Šmity jsme pěkných pár let nevydali žádnou novou hudbu, tak jsme si chtěli zkusit, jestli ještě vůbec dokážeme napsat písničku. Milujeme apríly i výzvy, a tak slovo dalo slovo a máme po letech nový song,“ říká o vzniku singlu zpěvák a autor Andrzej Palec.

„Původně se mělo jednat pouze o apríl a žádný singl neměl být. Několik dní před zveřejněním jsem ale pojal ideu opravdu zkusit něco udělat. Nic nás netlačilo. Když to vyjde, bude to fajn, když ne, bude to ten apríl. Nakonec se povedlo obojí,“ dodává producent a baskytarista Martin „Šmity“ Chmátal.

A o čem že nový song vlastně je?

„Je to o špatný komunikaci a problémech ve vztazích s nejbližšími, které v sobě živíme vlastně už od dětství, ale nedaří se je překonat, ani když se o to všichni svým způsobem pokoušíme. Taky o dobrých úmyslech, které občas končívají tragicky, ale i tam je pořád naděje,“ doplňuje k textu písně Andrzej Palec.

Na nahrávce se podíleli i další členové kapely. Franko Dudinka (ex Mandrage) nahrál klávesy a nazpíval vokály a A.m. Almela (Ille, Photolab, Meky Žbirka a spolupráce s dalšími interprety) přes noc ve svém studiu dohrál psychedelické kytary. Pod producentskou taktovkou Šmityho tak vznikl singl, který po dvanácti letech navazuje na typickou atmosféru dávnějších skladeb kapely.

Vybrané fotoreporty