Rock&Pop 5/16

RAP-titulka-acdc-axl-05-2016Na druhý pokus…
Dovršením měsíce května to bude přesně rok, co jsme se pokusili o reinkarnaci hudebního magazínu Rock & Pop. Z pětadvacetiletého hejska je roční batole, které si znovu razí svou životní cestu. V podstatě dostalo možnost žít na druhý pokus, o čemž sní nejeden z nás.  Porodní bolesti, skeptické období šestinedělí jsme za pomoci čtenářů naštěstí ustáli, od té doby časopis pečlivě vykrmujeme informacemi, transformujeme a vychováváme tak, aby se nejen vyrovnal svému předchozímu já, ale aby mu svým mládím dodal energii a sílu, kterou postrádal.  Role rodičů se ujala několikagenerační redakce, jež věnuje veškerou péči tomu, aby dítko nedělalo ostudu.
Její odměnou, narozeninovou oslavou, ale především poděkováním vám, čtenářům, že se na cestě i výchově Rock & Popu podílíte, může být první ročník Slušnýho festivalu, na který bych vás tímto ráda pozvala. Narozeninová oslava TV Slušnej Kanál a hudebního magazínu Rock & Pop se uskuteční 28. května v Riegrových sadech v Praze. Předplatitelé časopisu obdrží vstupenku
zdarma.


Cenu za pozornost získal Zeman
K událostem na slavnostním ceremoniálu předávání Cen Akademie populární hudby se již vyjádřil (veřejně či na sociálních sítích) snad každý, kdo mediálně nebo hudebně alespoň trochu něco znamená či si to myslí. I v naší redakci byly politické výstupy Lenky Dusilové a Davida Kollera tématem číslo jedna a příval glos redaktorů na toto téma zastavila jen další šokující informace – spojení Axla Rose a AC/DC, kterému se v tomto vydání Rock & Popu také věnujeme.
Vraťme se ale k Andělům, na kterých veškerý průběh slavnostního večera, konečné výsledky a potažmo i vítěze jednotlivých kategorií silně zastínila kauza o (ne)právu muzikantů vyjadřovat se k jiným než hudebním tématům. Debatám tak unikly nejen další zásadní aspekty, zasluhující si svou pozornost. Třeba Miro Žbirka v nominaci na zpěváka roku v ČR, řešení skutečných prodejů CD nosičů kapely Kryštof nebo Kabát, který svým prohlášením čeřil vodu ještě před vyhlášením výsledků, ale i vítězové Cen Akademie populární hudby samotní. Ruku na srdce, kdo z vás je schopen obratem vyjmenovat vítěze jednotlivých kategorií?
Popravdě řečeno, ať se Lenka Dusilová trefila do vašeho politického cítění, či nikoli, dokázala přimět širokou veřejnost k tomu, aby o Andělech hodně mluvila. Doufám jen, že se jednou hudební ocenění zase dočkají diskusí o výsledcích, povedeném albu nebo talentovaném objevu, zkrátka o své vlastní podstatě, a ocenění se budou moci vítězstvím zase pyšnit. My jim to budeme věřit a hlavně přát.
Pozn.: Zrcadlem prestiže a vážnosti, jakou u nás různá hudební ocenění mají, nechť je i menší anketa Michaela Kyselky na str. 95.