[Rock&Pop 11/17] UDG, O5 a Radeček, Pokáč: Pomoc dětem jsme spojili s koncerty a merchandise

V čase, kdy se kapely vydávají na tour založené na přátelství, přicházejí skupiny UDG, O5 a Radeček a písničkář Pokáč s jiným konceptem. Od konce října na společných pódiích poměřují síly. Nikoli v hudbě, ale v počtu fanoušků, kteří si koupí jejich merchandise a přispějí tím na dobrou věc. O turné se rozpovídali Pokáč, za kapelu UDG kytarista Tomáš „Volt“ Vohradský a za skupinu O5 a Radeček její zpěvák Tomáš „Tomino“ Polák.

TEXT: ŠÁRKA BLAHOŇOVSKÁ FOTO: ARCHIV

Kdo přišel s nápadem na RivaLove Tour?

Volt: To je jednoduché. Všichni jsme kamarádi a prostě jsme si chtěli společně zahrát.

To je mi jasné. Jde mi spíš o koncept, kdy jste se zařekli, že spolu budete soutěžit. Jak poměřujete síly v něčem takovém, jako je hudba?

Pokáč: To velmi rád vysvětlím. Celé turné je založené na principu toho, že se během něj staneme rivaly, proto RivaLove Tour. To je mimochodem název, který jsem vymyslel já. Je to taková lehká parodie či utahování ze všech těch Přátelé, Kamarádi či Kámoši Tour. Je to samozřejmě hezké, nechceme to nijak hanit, jenom si z toho trošku uděláme legraci a koncerty vezmeme s nadhledem. Proto jsme vymysleli toto lehce soupeřící turné, kdy se vtělíme do rolí rivalů. Síly chceme poměřovat tak, že apelujeme na naše fanoušky, ať přijdou v tričku té kapely, které fandí. Tím, že si to tričko koupí, přispějí na nadaci Radost dětem. Napadlo nás ještě mít takový decibelometr, jaký byl třeba v Čundrcountryshow, ale to už by bylo asi moc.

(…)

Celý rozhovor najdete v listopadovém čísle Rock&Popu (11/17)

 

iRock&Pop