[Rock&Pop 11/17] Tommy Lee: Žít stále svůj rockový sen

Chodící rock’n’roll, jedna z nejcharismatičtějších a nejdivočejších person v hudebním světě. Za bicími, za kterými prožil půlku života, se nikdy neschovával a na vlastní kůži si vyzkoušel také roli frontmana. Znají ho i lidé rockovou muzikou nedotčení, neboť je prominentem na bulvárních stránkách od té doby, co na veřejnost „čirou náhodou“ prosáklo jeho domácí pornovideo se silikonovou hvězdičkou Pamelou Anderson. Bubeník Tommy Lee v říjnu oslavil pětapadesáté narozeniny a určitě byste to do něj neřekli.

TEXT: JAN MARTINEK   FOTO: ARCHIV

Ten chlápek je plný překvapení, ačkoli všichni vědí, co od něj čekat. Své si s ním užil například reportér seriózního deníku The Guardian, jenž se s ním před pár lety sešel v jednom hotelu, chtěje s rockovým mágem pořídit rozhovor. Později v úžasu popsal, jak Tommy Lee vešel do hotelové lobby s lahví whisky v jedné ruce, balíčkem cigaret v druhé, následován obdařenou, zhruba dvacetiletou blondýnkou.

„To je tvá nová drahá polovička, Tommy?“ zeptal se naivně novinář.

„Potkali jsme se dnes ráno,“ spiklenecky na něj mrkl bubeník. „Ale užijeme si spolu víc než normální smrtelníci.“

Interview potom šlo dobře do té doby, než reportér zmínil proslavenou nahrávku z roku 1995. Tehdy se rocker zachmuřil. „Já vážně nevím, proč by se na něco takového vůbec chtěl někdo koukat,“ zamručel.

(…)

Celý článek najdete v listopadovém čísle Rock&Popu (11/17)

iRock&Pop