[Rock&Pop 11/17] Seether: Nechceme být předvídatelní

Kapela Seether z Pretorie v Jižní Africe slaví osmnácté narozeniny, na síle ale neztrácí. S velmi pozitivně přijatým novým albem Poison The Parish by se dokonce dalo říct, že chytila druhý dech a překonala sama sebe. Nejen o nové desce jsme si povídali s frontmanem Shaunem Morganem před koncertem v pražském Lucerna Music Baru.

TEXT: PAVLA HARTMANOVÁ   FOTO: MARINA CHAVEZ

Na svém novém albu jste přitvrdili. Bylo to v plánu?
Myslím, že ano. Zvuk byl tvrdší, už když jsme začínali psát dema. Tak trochu jsme se teď vrátili k tomu, jak jsme zněli dříve. Naši producenti po nás po první desce chtěli, abychom zněli alternativněji, protože si to tak přál label. My ale chceme jen hrát hudbu a být takovou kapelou, kterou jsme. Rádi hrajeme tvrdě a nahlas a chceme si to užívat na maximum.

Album jste si teď poprvé produkovali sami. Jaké to mělo výhody a nevýhody?
Pro mě na tom bylo nejlepší, že jsem nemusel dělat kompromisy, protože by byl něčí názor důležitější než ten můj. Měli jsme skvělé producenty, jejichž názorům jsem rozuměl, už jsem ale nechtěl, aby šla naše skupina dále touto cestou. Chtěli po nás, abychom měli měkčí zvuk, aby byly kytary popovější a bylo jich méně. Já chci mít rockovou kapelu a neustupovat. Tahle deska konečně zní, jak má – hodně bicích, hodně kytar. Nerad bych tvořil muziku, která je určená pro pečlivě vybrané publikum, jemuž je stejně jedno, co poslouchá.

(…)

Celý rozhovor najdete v listopadovém čísle Rock&Popu (11/17)

Vybrané fotoreporty
iRock&Pop