[Rock&Pop 11/17] Mydy Rabycad: V knihovně kšeft neuděláš

Pražská kapela Mydy Rabycad toho za pět let existence dokázala hodně. Zahrála si na velkých zahraničních festivalech, například Sziget nebo Glastonbury, letos v létě absolvovala turné v Severní Americe a na konci října vydá třetí album M.Y.D.Y. Blyštivý křest novinky se uskutečnil 9. listopadu v pražském Lucerna Music Baru. Na otázky o desce, cestování i budoucích plánech odpovídali Žofie Dařbujánová a Nèro Scartch.

TEXT: PAVLA HARTMANOVÁ FOTO: ARCHIV KAPELY

Začali jste jako electroswingová kapela, nyní hrajete glamtronic, jak žánr sami nazýváte. Jak byste ho popsali?

Nèro: Glamtronic je styl, jenž z electro swingu částečně vychází. Zároveň je to název, který spojuje glam, tedy osmdesátá léta, blyštivé bábochlapy a velkolepost, a elektroniku. To nás podle mě popisuje.

Pro nové album jste několik singlů nahrávali v berlínských Red Bull Studios. Jak se vám tam pracovalo?

Žofie: Zajímavě. Mně jako zpěvačce se tam kupodivu líbilo tak, že jsem tam chtěla zůstat celou dobu, i když jsem zrovna nenahrávala. Bylo tam příjemné prostředí a crew ze studia, jež se o nás starala, se skládala z neuvěřitelných profíků. Byli jsme ve stresu, protože jsme měli na nahrávání přesně čtyři dny a bylo rozepsané přesně po hodinách, kdo co bude dělat. Ze začátku jsme se báli, že to nestihneme, ale všechno tak krásně plynulo, že nám čas nakonec ještě zbyl.

(…)

Celý rozhovor najdete v listopadovém čísle Rock&Popu (11/17)

Vybrané fotoreporty
iRock&Pop