Rock&Pop 06/18

Zemanův kanál
Ačkoli nemám řadu let televizi, dnes se mi shodou okolností podařilo celý den před ní sedět a vychutnat si tak skvostný kanál TV Barrandov. Kromě Soudkyně Barbary, ochránkyně našich práv, a neustále se opakujících Afér jsem měla to štěstí koukat na čtyři pořady, které si moderoval sám pan Jaromír Soukup, ředitel televize. Další pořad už mu asi bylo trapné uvádět, a tak se do něj nechal pozvat jako čestný host. Slovo moderovat je nejspíš silné označení pro většinu zaměstnanců TV Barrandov, zřejmě všichni následují svého šéfa. Moderátorské pokusy Dany Morávkové, Alice Bendové a především pana Soukupa jsou úsměvným doplňkem i tak bezduchých debat, jež ve svých pořadech vedou.
Přes své zjevné „kvality“ se TV Barrandov drží v žebříčcích sledovanosti a denně na ni kouká více než deset procent obyvatel. Navíc je tato televize výhradním hradním televizním kanálem. Hlavní hosté Soukupových pořadů, jako jsou Zeman, Ovčáček, Okamura, Ondráček, Troška nebo dokonce Kajínek, ukazují jednostranné politické smýšlení. Důkazem je i veřejná podpora pana Soukupa Miloši Zemanovi a Tomiu Okamurovi v honbě na novináře a konkurenční televize. Stížností veřejnosti na nekorektnost a neobjektivnost TV Barrandov u RRTV stále přibývá, a ačkoli TV Barrandov už nějakou tu pokutu v řádech statisíců obdržela, nejedná se o velký zásah do jejího více než dvacetimilionového ročního výdělku (čísla z roku 2016).
Minusem tak pro TV Barrandov je i absence hudebního pořadu. Ale s Jaromírem Soukupem jako moderátorem by se i hitparáda se sebelepším playlistem obrátila v nudnou politickou agitaci. Sdílím tedy jasný názor s našimi čtenáři – tento obrázek mi přistál v e-mailu.


Když jsem slavila své osmadvacáté narozeniny já, běhalo mi po bytě tříleté děcko, shazovalo všechno, nač dosáhlo, malovalo po zdech a učilo se, jak se mnou žít. Ani ve snu mě nenapadlo uspořádat oslavu, alkoholový večírek nebo se jít dokonce někam sama bavit. Časopis Rock&Pop si to uměl zařídit daleko lépe. Nejenže měl na své oslavě vydatnou zásobu alkoholu i jídla všeho druhu a volnou zábavu až do ranních hodin, ale na jeho večírku mu zahráli Sto zvířat, Plexis, Krucipüsk, Pokáč, Záviš, minus123minut a mnoho dalších. Navíc mu tenhle velkolepý mejdan připravila jeho vlastní rodina a přizvala tisíce kamarádů. Řekněte sami, komu z vás kdo připravil takové narozeniny? Jeho mladší nevlastní brácha HelpMusic slavil s ním, a ačkoli by se v sedmi letech měl teprve učit násobilku a po večerníčku jít spát, držel zdatně krok se slavícím Rock&Popem. Tihle kluci tak tvořili celkem zábavnou dvojku. Kdo jste nebyl na jejich společné oslavě, nesmutněte, rozhodně nebyla poslední. Koneckonců za podpory takových kamarádů a gratulantů (str. 88–89) se tihle dva týpci udrží fit ještě dlouho. Děkujeme, že jste jim těmi nejlepšími kamarády!

Vybrané fotoreporty