[Rock&Pop 03/18] 30 let Dogy bez řetězů, obojků a omezení

Karvinská rocková skupina Doga slaví třicet let na domácí scéně a dvacet pět let od vydání prvního alba Doga. Nedávno přitom poslal do světa svůj nový počin Hard Werk. Se zpěvákem a kytaristou Izzim jsem na téma nejen na téma hudební, ale i o životě mimo kapelu.

TEXT: GABRIELA STAŠOVÁ   FOTO: ARCHIV KAPELY

(…)

Jak bys vaše poslední vydané album popsal ty?

Nerad bych popisoval hudbu, protože ta se popisuje velmi špatně a každý si spíš udělá názor sám. Každopádně nikdy nekalkulujeme dopředu, jak moc bude deska tvrdá nebo jaké písničky přijdou. Uděláme to tak, jak nás to napadne. Je pochopitelné, že v každém albu se odráží momentální rozpoložení kapely.

Na desce Hard Werk je klasická Doga, tedy hard rock s chytlavými melodickými nápěvy a tvrdým drivem v obvykle rychlejším rytmu…

Pořád jde o písničku. Když se podíváš na kapely AC/DC nebo Motörhead, zásadně nemění styl. V minulosti jsme zkoušeli použít i nějaké samply a podobné experimenty, ale zjistili jsme, že naši posluchači jsou na tyto novinky hákliví. V podstatě neměníme to, co děláme, ačkoliv zvuk i kapela se vyvíjejí. Tím pádem desky nikdy nemohou být zcela stejné. Samozřejmě zachováváme rozložení na rychlejší pecky, pomalejší a občas nějakou akustickou, protože hrajeme i unplugged koncerty.

(…)

Celý rozhovor najdete v aktuálním čísle Rock&Popu (03/18).

 

Vybrané fotoreporty