Rock&Pop 02/20

A je to tady, máme tu podle amerických odborníků Pantone color institutu tmavě modrý rok 2020, a od 25. ledna dokonce podle čínského kalendáře rok Krysy. Na internetu se o nadcházejících dvanácti měsících dočtete opravdu ledacos, ale většina astrologů se shoduje v tom, že rok 2020 by měl být tím šťastnějším. A to přesto, že nás čeká další vlna EET, která už smete každého, včetně promotérů a pořadatelů kulturních akcí, první závan neodvratně blížící se krize i nesestřelitelný Babiš ve vládě. Podle mého osobního horoskopu, jejž jsem našla na internetu, přijdu v lednu o práci, ale jen proto, abych v únoru našla svou pravou lásku. Konečně! Těším se na to jako malá, snad o mě má pravá láska bude stát, i když budu nezaměstnaná.
Můj kritický měsíc je údajně květen, což mě mrzí, neboť lásky čas mám ráda. Navíc náš časopis oslaví 8. května třicet let. Moc bych si přála být u toho, ale zrovna mám podle horoskopu bojovat s těžkou nemocí. Pravděpodobně svůj boj vyhraji, protože na podzim mě má ještě skolit chřipka. Podle astrologa bych měla být šťastná až v závěru roku, ale já to zkusím už dnes. Vyberte si ze svých horoskopů jen to nejlepší a pojďme si rok 2020 společně pořádně užít!


Zřejmě každý má alespoň jednu kamarádku, ano, kamarádku, kterou pohltí vánoční šílenství. Neustále peče, zdobí, nakupuje, a co je vůbec nejhorší, pořád poslouchá a pouští i vám osvědčené vánoční fláky, jako jsou Last Christmas od Wham! nebo All I Want for Christmas Is You od Mariah Carey.
Takovou kamarádkou je mi kolegyně Jitka, s níž jsem vyrazila na uzávěrku tohoto vydání do maďarské Budapešti, údajně nejkrásnějšího vánočního města Evropy. Vánoční náladu se do mě snažila nasoukat už na přeplněných trzích v Drážďanech, kde neustále narážíte na skupinky nákupních slev chtivých Čechů, kteří ale stejně hledají hlavně vyhlášený Primark, tak na těch pražských, kde naopak našince nepotkáte, a to ani jako obsluhu „čistě českých tradičních vánočních“ stánků. Sváteční náladu Budapešti s námi přijela nasávat i kolegyně Šárka, jež mě svým cynismem v mnohém předčí, a tak je roztomilé s odstupem pozorovat naprosto odlišné přístupy obou mých kolegyň.
Zatímco dokončujeme lednový časopis, nasáváme ducha maďarských Vánoc za rytmu rolniček, Jitka sestavuje denní program na těch nejvánočnějších atrakcích a je velkou otázkou, jak tenhle výlet dopadne. Komu už teď chybí vánoční běsnění, může si zpětně naše sváteční putování zkouknout na Instagramu Rock&Popu. My ostatní se budeme věnovat lednové realitě nově vzniklých alb, přípravě jarních turné a ledovkám na silnici. A budeme se těšit na teplé zítřky. PF 2020!