Rock for People – první den (II.)

Jako první z headlinerů úterního večera vystoupili Cage the Elephant. Do České republiky dorazili s jednodenním předstihem, a svůj den volna strávili v Praze. Podle jejich slov v Chapeau Rouge. Svůj set odstartovali bez jakéhokoliv zpoždění s úvodní skladbou Cry Baby z posledního alba. Bratrské duo Matt a Brad Shultz od prvního okamžiku udržovali blízký kontakt s publikem. Víc než na podiu, ti dva operovali v jeho těsné blízkosti, s občasnými výlety přímo do publika. Cage the Elephant měli své fanoušky zaháčkované, a známé texty jako Ain’t No Rest For The Wicked nebo Cigarette Daydreams nechali odzpívat fanoušky. V kotli se nešetřilo ostrými lokty a Cage the Elephant si připsali zatím největší circle pit letošního Rock for People.  S vystoupením byli spokojeni jak fanoušci, tak sami Cage the Elephant, kteří se chtějí brzy vrátit.
Na vedlejší KB stage později vystoupili You Me At Six, kteří si prohodili odpolední slot s Comeback Kid.
Mezitím se na Rock for People stage připravovali Die Antwoord, kteří si uzmuli první místo za počet led obrazovek vtěsnaných na jedno podium, a to s velikým náskokem. God fka DJ Hi-tek stál vystavený na piedestalu hlásající písmena ZEF v nadživotní velikosti. Jejich vystoupení bohužel provázeli technické potíže především v první polovině setu, a tak subsonický hukot, testující limity PA střídaly dlouhé chvíle ticha vyplněného pískotem nespokojeného publika. Druhá půlka jejich vystoupení už byla bez obtíží. Přesto někteří zklamaní a znudění diváci jejich vystoupení opouštěli. Ninja a Yolandi dali se svou silnou pódiovou prezencí divákům přesně to, pro co si přišli. Obrovskou show, obrovské obrazovky, jiný kostým na každou skladbu, polonahé tanečnice a konfetti. Místy jejich vystoupení připomínalo ruskou technoparty, s remixy nejznámějších skladeb jako I Fink You Freeky, smíšenými s eurobeatem, který poněkud bizarně zažívá svůj comeback.
Program na hlavních podiích uzavírali Gomad & Monster na KB stage. S repertoárem situovaným někam mezi Chase & Status a Skrillexe plným remixů Linkin Park, Metallicy, Twenty One Pilots, Chase & Status nebo Prodigy rozproudili pod podiem solidní mosh pit a z návštěvníků vyždímali poslední zbytky sil před dalším dnem.
Celý úterní program ukončili přímo na zaplněné runwayi svým tajným DJ setem britští The Quemists.
Dnešní program startují Imodium, The Switch nebo letošní objev The Silver Springs na Jack Daniels stage.
Vybrané fotoreporty