Radůza odehraje online koncert ze své pracovny

Oblíbená česká písničkářka Radůza dlouho odolávala online koncertem, které jsou aktuálně kvůli pandemii nadále jedinou možností, jak může zůstat se svými příznivci v kontaktu. Nakonec se však rozhodla odehrát jim v únoru první online show, a to rovnou ze své pracovny.

Připravovaný online koncert s názvem Koncert z pracovny je naplánován na úterý 16. února od 20:00. Odehraje se v režii Petra Horkého na speciálně pro tento účel připraveném webu, kde se už nyní odečítají hodiny do začátku: www.koncertzpracovny.cz.

V rámci koncertu zazní písničky starší i nejstarší, ale i ty z aktuálního alba kupředu Plou. Diváci, kteří se na web v úterý 16. února připojí, budou mít možnost poslechnout si také skladby zcela nové, které zazní v premiéře. „Během první vlny se mi do online koncertování nechtělo. Myslela jsem si, že pro diváky nebude příliš zajímavé dívat se na mě jako, v televizi, a že si raději počkají na živá vystoupení. Jenže možnost, že mě uvidí živě, je stále velmi vzdálená a já cítím, že lidé jsou čím dál tím víc sklíčení, tak jsem si řekla, že je načase jejich trochu potěšit,“ uvedla Radůza. „Bohužel kvůli ozvučení budeme hrát bez bicích, to znamená bez bubeníka Miloše Dvořáčka – jako duo s kytaristou Josefem Štěpánkem. Akustické podmínky mé pracovny by bohužel velmi zkomplikovaly ozvučení bicích. Zahraji na akordeon, klavír, banjo a ukulele. A Pepa na různé kytary.“

Během Koncertu z pracovni budou mít diváci příležitost objednat si na Supraphonline.cz Radúz podepsaný album kupředu Plou, který nahrála se Symfonickým orchestrem českého rozhlasu. „Je pro mě obrovská pocta, že jsem vůbec dostala možnost napsat celovečerní program pro takové renomované těleso. A jsem šťastná, že záznam z koncertu vyšel na podzim i na CD. Když jsem si ho vyslechla, byla jsem dojatá,“ dodává písničkářka na adresu alba a zároveň prozrazuje svou vizi novinky, kterou by chtěla vydat tento rok: „Nejraději bych nové album vydala už včera, ale vzhledem k situaci kolem korona viru to, bohužel, není možné. Tak jsem si řekla, že počkám do podzimu a uvidím. Připravované album bude zvukově určitě mnohem intimněji laděné, původně jsem ho chtěla nahrát sama jako záznam z koncertu, ale protože mi v tom virus zabránil, budou to studiovky, ale představa zvukového minimalismu zůstává. “ Radůzin streamovaný Koncert z pracovni vzniká z iniciativy cestovatele a filmaře Petra Horkého. Jsem mu za to velmi vděčná, i všem kameramanem, zvukařem a programátorem. Bez nich by se koncert neuskutečnil, jde o nezištnou spolupráci všech zúčastněných,“ uzavírá Radůza pozvánku na svůj první online koncert.