Queensrÿche míří do Prahy: The Verdict je naším společným prohlášením

Americká heavymetalová legenda Queensrÿche podpoří evropským turné nedávno vydanou desku The Verdict. 20. listopadu se tedy v Rock Café v Praze sejdou všichni, kdo si oblíbili poctivou tvrdou muziku s přesahem do progressive metalu.

TEXT: SYLVA KAPLANOVÁ

The Verdict je patnáctým studiovým albem Queensrÿche, deska přišla na pulty obchodů s hudbou 1. března letošního roku. „The Verdict je takovým naším společným prohlášením. Podobně jako bylo album The Warning,“ vypráví  zakládající kytarista Michael Wilton. „Společně jsme pracovali na každé písni. Spontánnost a kreativita – vyšlo to z nás všech, spolupracovali jsme jako kapela – tak, jak by to mělo být.“ Taková slova jsou velmi silným příslibem toho, co nás čeká v Rock Café.

Queensrÿche vznikli v roce 1981 a vydali se cestou progressive/heavy metalu. Období velké slávy prožili na přelomu 80. a 90. let s koncepčním albem Operation: Mindcrime (1988) a komerčně nejúspěšnější deskou Empire (1990). Od roku 2012 působí s novým zpěvákem Toddem de la Torrem – a během let stále dokazují, že mohou nadále výrazně promlouvat do dění na světové metalové scéně. 

Jako support si Queensrÿche s sebou přivážejí relativně novou hardrockovou/heavymetalovou kapelu Dark Sky Choir, složenou ovšem z ostřílených muzikantů. Kromě toho během večera vystoupí řecká powermetalová kapela Firewind, která má ve svých řadách kytarového virtuóza známého jako Gus G.

Koncert pořádá Rock for People, vstupenky seženete na předprodejním portálu GoOut.cz.

Vybrané fotoreporty