Queens of Everything mají nový videoklip natočený na jeden záběr

Kapela Queens of Everything připravuje po pár letech novou desku. A pěkně nahlas o sobě dává vědět videem k singlu So Long.

Po výpravném videoklipu s vojenskou vzducholodí a laserovými dinosaury (Out of My Mind and Out of Time) či večírku s důchodci (Rhytm of Your Soul) se k obrazové podobě songu tentokrát postavili Queens of Everything trochu jinak.

„Chtěli jsme jednou udělat jednoduchý klip, který bychom zvládli natočit svépomocí. Jak už to tak bývá, všechno dopadlo úplně jinak,“ popisuje vznik videoklipu  frontman Ondra.

Video je natočeno na jeden záběr a zároveň na zpomalený playback. Hrdinou za kamerou byl Ondřej „Pode“ Podešva ze skupiny The Rocket Dogz, který musel několikakilový rig s kamerou udržet po celých zpomalených 10 minut každého „jetí“. Absence střihu způsobila, že klipu vznikly 2 verze, o kterých nikdo není schopen rozhodnout, která je lepší. Je tedy dost dobře možné, že budou dříve nebo později zveřejněny obě dvě.

Na obrazovce se objeví profláklé tváře z mnoha dalších spřízněných kapel, namátkou The Rocket Dogz, Dirty Blondes, Jet 8 nebo Twisted Rod.

„Pozvat si jako komparz kamarády se zpočátku jevilo jako super nápad, nikdo však netušil, že se finální účet za chlast stane nejvyšší položkou celého produkčního rozpočtu. Příště se možná vrátíme k na provoz mnohem nenáročnějším dinosaurům,“ shoduje se s  nadsázkou kapela.

Nejbližší festivalovou zastávkou je pro „Královny“ legendární Mighty Sounds a vzhledem k tomu, že letos slaví skupina 10 let od prvního koncertu, můžeme se těšit na podzim těšit na další velkolepou akci.

YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty