Pražští WYFE představují nový singl a očekávají koncertní premiéru

Po třech vydaných singlech přichází pražská kytarovka WYFE se zatím nejpřímočařejším singlem ’95 v čase, který přináší naději na první živé vystoupení této loni vzniklé formace. Trio se již představilo v rámci streamovaného koncertu z holešovického hotelu Mama Shelter, avšak právě nový singl, který mezi výběrem také zazněl, ukazuje energii, kterou od WYFE můžeme očekávat při některém z opravdových koncertů.

„Tématem songu ’95 je ta chvíle ve vztahu, kdy jde všechno trochu do kytek. Chvíle, kdy už jsou karty rozdaný, nevyhráváš, ale složit je ještě nechceš. Jenom si je držíš v ruce a protahuješ moment, než je hodíš na stůl. Občas to tak holt ve vztazích bejvá a všechno nekončí talířema na stěně nebo dramatickým odchodem,“ vysvětluje frontman uskupení Marek Kedzior. „Ukazuje kapelu WYFE zase v novém světle. Umíme napsat i rychlou a skočnou věc ideální na letní festivaly. Tak snad se letos budou nějaké konat,“ doplňuje ho kytarista Martyn Starý. „A snad nás na nějaké pozvou! Živého hraní už se vážně nemůžeme dočkat,“ dodává.

Společně se singlem vychází i velmi vydařená verze písně Golden od Harryho Stylese. Kapela se shoduje, že právě druhá deska tohoto zpěváka Fine Lines, ze kterého track Golden pochází, je v současné hudbě opravdovým klenotem. „Písni jsme dali takový postpunkový nádech a strašně to funguje. Opět se potvrzuje, že dobrý song vynikne v jakékoli aranži,“ shoduje se kapela.

Nahrávka vyšla na všech platformách a společně s ní se kapela připravuje na několik letních koncertů, které v nejbližší dobře zveřejní. V zásobě má také velké množství materiálu k vydání včetně jedné zdařilé hvězdné kooperace. Sledujte WYFE, je na co se těšit.

Videoklip:

Vybrané fotoreporty