Poslední letošní nově vydaná alba z Papagájovy líhně

Vydavatelství Papagájův Hlasatel Records zkompletovalo svůj letošní seznam vydaných desek ještě pár aktuálními novinkami.

U příležitosti 30 let trvání kapely a 20 let od vydání se dostalo na reedici (poprvé ve vinylové podobě) prvních dvou řadových alb slovenské punkové kapely HT (plným názvem Hoten Toten). Do své muziky přimíchávali, kromě punkových fundamentů, také třeba hardcore, alternativní rock či grunge a jejich demokazety z první poloviny devadesátých let patří k poměrně vyhledávaným materiálům.

První deska Predstieranie šťastia i druhá  Hotentot’n’roll vyšly tehdy ve stejném roce a na barevných vinylech v luxusně vypravených limitovaných edicích vycházejí vlastně ve stejném roce i nyní.

Dalším titulem je pak split LP brněnských punkerů Aliusterra a rožnovských alternativně punkových Uštkni.

Každá z kapel si pro svou stranu desky nachystala devět nových songů, což dává v podstatě dohromady téměř dvě samostatná alba spojená na jednom asfaltovém nosiči. Podle informací od vydavatele se Aliusterra ještě zřetelněji na této nahrávce blíží starému anglickému anarchopunku. No a Uštkni, tentokrát s čistě ženskou rytmickou sekcí, nabídnou svůj punkrockový šanson s osobitými texty, neučesaným saxofonem a lehce přiostřenou kytarou.

 

YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty