Portugalský festival NOS Alive láká svým nabitým lineupem #1

Jen si to představte. Začátek léta, vedro, portugalské víno, lisabonské dlaždičky … a neuvěřitelně skvělý lineup jednoho z nejlepších evropských festivalů. Už si balíte kufry? My ano, tak do toho pojďte s námi.

NOSAlive_Vis5

Letošní ročník festivalu NOS Alive má totiž hodně co nabídnout, pokud jste milovníky indie a elektroniky, zároveň si ale chcete naživo poslechnout i opravdové hudební matadory. Headlinery se letos právem stali Radiohead, The Chemical Brothers, Arcade Fire a nestárnoucí Robert Plant & The Sensational Space Shifters. První jmenovaní, britští Radiohead, přivezou svůj alternative rock druhý den festivalu. Jde o celkem ojedinělou příležitost vidět tuto kapelu live, po pauze v předchozích letech totiž už moc nekoncertují. Kanaďané Arcade Fire představí svou poslední novinku, Reflektor, na jejímž title songu spolupracovala i nedávno zesnulá legenda David Bowie.

5_28_15_robert_plant_brooklyn_bowl_kabik-51

Pozvání přijali také američtí rockeři Pixies, anglická indie rocková kapela Foals a švédský písničkář José González. Pixies vydali před dvěma roky album Indie Cindy, souhrnnou kolekci třech EPček vydaných v letech předtím – jde o jejich první desku za více než dvacet let. Foals v loňském roce vydali What Went Down, jejiž v pořadí čtvrtý počin, za který byli nominovaní na letošní ročník Brit Awards. José González rozněžní i tu nejméně romantickou duši a jeho Heartbeats se stali hymnou šťastně i nešťastně zamilovaných. Loni konečně vydal po osmi letech sólovou desku s názvem Vestiges & Claws znějící jako šeptání do ucha za zvuků kytary. A to čas od času člověk chce.

foals-2015

Nejlepší na tom všem je, že tímto výčet interpretů hrajících na NOS Alive zdaleka nekončí. Sledujte i další díly tohoto festivalového seriálu!

 

 

Vybrané fotoreporty