Pohoda se jmény nešetří

Trenčínský festival Pohoda, který se uskuteční 7.-9.7. interprety nijak nešetří, a zveřejňuje jedno jméno za druhým, jako na běžícím páse.

Až z Mexika do Trenčína přijedou Sonido Gallo Negro. Devatero muzikantů, kteří s sebou vezou karibské a latinsko-americé tóny a melodie.

Kombinaci toho nejlepšího ze všech, v současnosti populárních, žánrů přiveze Astronautalis. Ve svém zvuku vcelku neobvykle mísí Hip-Hop, indie a punk.

A aby nebylo zvláštních kombinací málo, těšit se lze i na Public Service Broadcasting. Ti zase pro změnu vystupují s koktejlem krautrocku, post-rocku a stále populárnějšího synth-popu.

Na vážnější a klasičtější notu udeří Anna Meredith. Na svém kontě má jak kompozice pro BBC tak třeba pro PRADU, koncert s beatboxerem, nebo pěti orchestry naráz.

Velice slibně vypadá i bulharská Oratnitza. Míchat tradiční bulharskou folklórní muziku s R’n’B, Hip-Hopem, nebo trapem; to vyžaduje přinejmenším odvahu.

A výčet jmen interpretů, na které se mohou návštěvníci letošní Pohody těšit ani zdaleka nekončí Thundercatem. Baskytarový mág, který udával groove nahrávkám Erykah Badu, nebo letos cenami Grammy ověnčenému Kendricku Lamarovi.

Z tak pestrého programu, jemuž vévodí Sigur Rós, PJ Harvey a nebo The Prodigy si vybere skutečně každý.

Vybrané fotoreporty