Pocta českým filmům a pohádkám

Podobně, jako koncerty filmové hudby, nebo například vystoupení samotného Ennia Morriconeho v O2 Aréně, se nyní obdobného formátu dočkají i skladby s oblíbených českých filmů a pohádek.

Koncert Pocta českým filmům a pohádkám s pořadovým číslem 2 se uskuteční 21. listopadu ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Zaznějí písně z filmů Starci na chmelu či Páni kluci, slavné písničky z pohádek Lotrando a Zubejda nebo S čerty nejsou žerty, ale také znělky dnes téměř kultovních večerníčků doprovázejících dospívání hned několika generací, jako jsou Maxipes Fík a Rákosníček. Večerem bude provázet Nikola Bojčev, pořadatel koncertního cyklu Film Music Prague.

Tuzemská filmová hudba nabízí nepřeberné množství ikonických písní a melodií, které si zaslouží připomenutí i obdiv. Právě proto a i díky úspěchu prvního májového koncertu Pocta českým filmům a pohádkám, jsme se rozhodli formát zopakovat,“ říká Martina Klausová, z rádia Classic Praha.

„Chceme navázat na velmi úspěšnou premiéru vznikajícího koncertního cyklu Pocta českým filmům a pohádkám. Jsme nadšení, že tentokrát za doprovodu skvělých muzikantů vystoupí pan Jiří Suchý, kterého považujeme za jednu z nejzásadnějších postav české populární hudby a kultury,“ dodává Martina Klausová.

Vstupenky lze zakoupit prostřednictvím sítě Ticket Art či přímo na oficiální internetové stránce(koncert.classicpraha.cz). Informace a detaily o události naleznete na Facebooku rádia Classic Praha (www.facebook.cz/classicpraha) .

Vybrané fotoreporty